Тігіпко з Колобовим шукатимуть причини невиплати зарплати, не виходячи з Кабміну

Акценти
28 Листопада 2012, 15:42

«Доручаю міністру фінансів разом з міністром соціальної політики провести завтра всеукраїнську селекторну нараду з усіма керівниками регіонів та з'ясувати причини окремих випадків затримки заробітної плати предметно по кожному випадку. Доручаю також негайно надати фінансову допомогу в тих випадках, коли вона об'єктивно необхідна», – сказав Азаров.

Прем’єр наголосив, що  вимагає звіту місцевих керівників щодо використання бюджетних коштів за останні місяці. Адже, за його словами, зафіксовані непоодинокі випадки, коли окремі чиновники, розраховуючи на те, що на виплату заробітної плати уряд завжди виділить додаткові кошти, використовували фінансові ресурси не на першочергові цілі.

«Я категорично наполягаю, що виплата заробітної плати та соціальні виплати мають бути на першому місці. Ми перевірили сигнали, повідомлення про невиплату, які з'явились першими. У кожному з перевірених регіонів вільних і нерозподілених коштів на рахунках місцевої влади набагато більше, ніж заборгованість із заробітної плати», – сказав Азаров.

При цьому він наголосив, що додатковий фінансовий ресурс, який був виділений регіонам із державного бюджету минулого місяця, у ряді випадків спрямовувався не на виплату зарплати, а на інші видатки.

«Виплата заробітної плати, безумовно, має бути на першому місці. Розрахувався з людьми, з бюджетниками – тільки після цього дозволяють собі ще якісь витрати. Хочу висловити впевненість, що ця проблема, як і багато інших, буде вирішена. Сьогодні ми приймемо рішення про виділення додаткових коштів на виплату заробітної плати у грудні. Так що всі можуть бути впевнені: новорічні свята ми зустрінемо, як годиться, з гарним настроєм і оптимізмом», – підсумував прем'єр-міністр.

Як повідомлялось, згідно з даними  Державної служби статистики, загальний обсяг заборгованості із зарплат на 1 жовтня по Україні становив 927 млн грн.

Профспілки заявили, що для здійснення всіх виплат бюдженикам  цьогоріч не вистачає близько 10 млрд грн

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив підлеглим розібратися із затриманням виплат заробітної плати. До цього його підштовхнули публікації у ЗМІ та звернення громадян, які надходили до урядового контактного центру та на сторінку прем’єра у Facebook. 

а словами Азарова, «склалася досить незрозуміла ситуація, коли громадяни, ЗМІ інформують про затримки виплат заробітної плати, а жоден з керівників регіонів не звертався по допомогу до центральної влади».

90