"Я спілкуюся з багатьма політиками – і з опозиції, і з більшості. Практично всі розуміють, що це потрібно робити", – зазначив Тігіпко.
"Україна, Білорусія і Росія цього не зробили. Білорусія, я переконаний, що через це теж має колосальні зараз фінансові проблеми. Росія – абсолютно інший випадок. Тому що нафтодолари, газ, ціни на які постійно зростають, дають можливість серйозно підтримувати соціальну сферу. Ми такої можливості не маємо", – зазначив віце-прем'єр.
Водночас, за його словами, в цьому питанні є й політичний аспект. "Та ж опозиція повинна на цьому заробити свої бали. І це будуть максимально використовувати", – вважає політик.
Разом з тим, за словами Тігіпка, довге обговорення пенсійної реформи пішло на користь.
"Я спочатку теж був налаштований, щоб все дуже швидко прийняти. Але зараз я бачу, що те, що ми вже 8 місяців обговорюємо це питання – я вважаю, що це пішло на користь нам. Бо ми практично перший раз в сучасній історії України обговорюємо настільки складне питання", – сказав урядовець.
"Але якби ми мали якусь мінімальну альтернативу, ми б могли піти по цьому шляху", – додав Тігіпко.
Нагадаємо, 13 грудня 2010 року в Раді був зареєстрований запропонований Кабміном проект пенсійної реформи, однак у травні 2011 року Рада повернула Кабміну цей документ на доопрацювання.
31 травня уряд зареєстрував у Раді доопрацьований варіант пенсійної реформи. Опозиція розкритикувала його, заявивши, що влада зберегла в законі всі "найбільш людожерські норми". Документ повернули на доопрацювання, однак уряд вніс його в Раду в той же день. Як заявили в опозиції, була виправлена пунктуація.
3 червня профільний комітету парламенту також порадив знову повернути документ у Кабмін на доопрацювання.
25 березня Тігіпко заявив, що має намір піти у відставку у разі, якщо пенсійну реформу не буде прийнято парламентом до серпня.