Тігіпко: уряд не буде “сліпо” виконувати вказівки МВФ

5 Травня 2012, 03:59

"Якщо піти по-дурному і виконувати сліпо, незважаючи ні на що, вказівки, можна заробити гроші, але створити проблеми для своїх людей", — заявив Сер гій Тігіпко в інтерв'ю "5 каналу".

"У моїй практиці є вже достатньо моментів, коли МВФ говорив одне, а сталося трохи пізніше. Я пам'ятаю криза 1998 року, пам'ятаю, які були поради і до чого все це призвело — ми залишилися з валютними резервами "нуль", — пояснив він.

"Тому ідеям МВФ в макроекономічному плані, безумовно, так, але ми живемо не в макроекономічному просторі, а з конкретними людьми. І коли нам говорять: "Підніміть ціни на 32,5% на комунальні послуги для всього населення", — то мені здається, що це погана ідея. Якщо робити по-розумному таку реформу, то люди не відчують", — підкреслив віце-прем'єр.

Він нагадав, що в країнах Європи при підвищенні тарифів на житлокомпослуги одночасно реалізовувалися і програми з енергозбереження.

"Ситуація у всій Європі, яка була за рахунок програм, за рахунок енергозбереження в першу чергу — ціни піднімалися на комунальні послуги, а люди платили ті ж гроші, які вони практично платили до цього. Ось це розумна реформа", — зазначив Сергій Тігіпко.