З його слів, у своїх оцінках він опирається на дослідження Інституту економіки й прогнозування Національної академії наук.
"Приблизно 145 млрд гривень фонду заробітної плати, – вони констатують через свої дослідження, – перебуває в тіні", – сказав Тігіпко.
При цьому віце-прем'єр зазначив, що в 2010 році обсяг зарплатного фонду по країні становив 346 млрд гривень, в 2011 році розрахунки щодо фонду зарплат становлять близько 398 млрд гривень.
Водночас Тігіпко оцінив у 50 млрд грн можливі надходження в державний бюджет у разі легалізації тіньових зарплат.
"Приблизно 50 млрд – це те, про що ми говоримо, якщо нам удасться вивести нелегальний обсяг заробітної плати", – сказав Тігіпко.
Він також припустив, що після оприлюднення Міністерством соціальної політики законопроектів з легалізації зарплат і робочих місць протягом місяця вони будуть обговорюватися.
З його слів, на даний момент ведеться діалог з роботодавцями для того, щоб знайти максимально компромісні позиції й пропозиції до цих законопроектів.
Нагадаємо, раніше віце-прем'єр повідомив, що Міністерство соціальної політики ініціює введення штрафув розмірі 2 тис. не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (34 тис. гривень) для юридичних осіб за кожного нелегального працівника.
Зі слів Тігіпка, 2,5 млн осіб в Україні офіційно отримують мінімальну заробітну плату, при цьому він не вірить, що така велика кількість людей насправді може отримувати її.
Як відомо, Міністерство соціальної політики ініціює введення гарантованої заробітної плати.
У лютому Тігіпко заявив, що виступає за введення індикативної зарплати для деяких категорій працівників. Експерти побоюються, що у разі введення індикативних зарплат їх механізм може бути використано для посилення адміністративного тиску на бізнес.