Тігіпко пропонує зменшити пенсії держслужбовцям та військовим

15 Лютого 2011, 15:26

Про це заявив віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

“Ми зменшуємо обсяги для державних службовців по відсотках, які вони можуть отримати, пенсії відносно свого заробітку. Раніше це було 90%. Зараз буде 80%, за нашими пропозиціями”, – сказав він.

Тігіпко також підкреслив, що таке зменшення пенсії відносно зарплати пропонується й для військовослужбовців.

Крім того, з його слів, Кабмін розглядає можливість введення у разі збільшення пенсійного віку для жінок компенсацій для тих, хто піде на пенсію під час перехідного періоду (під час поетапного підвищення пенсійного віку), у формі надбавки в розмірі 2,5% від нарахованої пенсії за кожні 6 місяців, що жінка працюватиме понад установленого зараз віку виходу на пенсію (55 років).

Запропонований у грудні Верховній Раді урядом законопроект №7455 “Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” припускає поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років – щорічно на 6 місяців.

Також Тігіпко зазначив, що планується ввести у разі виходу на пенсію вчителів, лікарів і працівників культури одноразову виплату в розмірі 10 пенсій.

Нагадаємо, 14 лютого прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про готовність уряду відкликати з Ради законопроект про пенсійну реформу для його доопрацювання за результатами парламентських слухань 16 лютого.

Раніше Тігіпко прогнозував, що оновлений законопроект про пенсійну реформу буде внесено до Верховної Ради вже до 16 лютого.

У грудні 2010 року Рада вирішила провести 16 лютого парламентські слухання на тему “Стан проведення пенсійної реформи і шляхи її вдосконалення”.