«Легальне працевлаштування за кордоном допоможе державі більш ефективно захищати права українців», – прокоментував підписання документу віце-прем'єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
«За нашими оцінками, менше 10% з 3,5 млн українців, які сезонно або тривало працюють в Росії, роблять це легально», – заначив він.
«Головна причина – складність отримання офіційного дозволу на працевлаштування. Причому в Україну іноземці зустрічаються з тією ж проблемою. Наша мета – звільнити ці процедури від непотрібної бюрократичної складності», – пообіцяв Тігіпко.
Міграцію робочої сили з країни в країну віце-прем'єр вважає таким же неминучим наслідком глобалізації, як і переміщення капіталу.
«Хочу, щоб усі зрозуміли: якщо громадянин працює за кордоном, а держава про це не знає, то він свідомо позбавляє себе захисту з боку власної країни. Думаю, досвід евакуації з Лівії та Японії, приклади потрапляння українців у рабство в Таїланді, Туреччині та інших країнах повинні всіх привчити до думки, що краще платити податки і працювати за кордоном легально. Іноді це просто рятує життя», – підкреслив міністр.
Меморандум передбачає створення умов для комплексної соціального захисту трудових мігрантів.
Нагадаємо, на початку грудня 2010 року Верховна Рада ратифікувала угоди між Україною та Іспанією щодо врегулювання та упорядкування трудових міграційних потоків.
Крім того, як повідомляла прес-служба польського міністерства, з 1 січня громадяни Білорусі, Грузії, Молдови, Росії та Україні можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу.