За словами урядовця, профспілки нині багато критикують владу за непопулярні рішення. Тим часом у суспільстві відбувається чимало позитивних зрушень, наголосив Тігіпко. Зокрема, він зупинився на збільшенні надходжень до фондів соціального страхування.
«Ми запровадили єдиний соціальний внесок, про який впродовж останніх 12 років тільки точилися розмови», – зауважив віце-прем’єр. Він погодився, що нині ще є проблеми з його адмініструванням, однак запевнив, що найближчим часом уряд має намір вирішити і їх.
«За перший місяць нинішнього року всі соціальні фонди, в тому числі й пенсійний, отримали значні підвищення внеску. Надходження до ПФ збільшилися на 21%, а в інші соціальні фонди – від 17 до 20%», – констатував урядовець.
Він додав, що влада зробила й інший непопулярний крок: «Усі спрощенці почали платити соціальні внески».
Великі надії покладає віце-прем’єр також на зміну системи пенсійного забезпечення, а також на закон про легалізацію робочого місця та легалізацію заробітної плати, який уряд має намір уже у березні внести до Верховної Ради.
«Ми достатньо послідовно рухаємося, йдемо на непопулярні кроки, бо в нас є мета. Уряд має вирішити пробл
ему соціального забезпечення наших пенсіонерів, серед яких найбільш бідні ті, які вийшли на пенсію15-20 років тому. Маючи такий дефіцит ПФ в 34,4 млрд грн, ми ніколи не зможемо їм допомогти», – резюмував Тігіпко.
Довідка Тижня.
Замість чотирьох платежів до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасного випадку запроваджено один – єдиний соціальний внесок. Збором і розподілом коштів від цього внеску займається Пенсійний фонд України.