Тігіпко планує встановити мінімальні зарплати для приватного бізнесу

22 Лютого 2011, 09:22

За словами Тігіпка, це викличе зростання економіки і практично усуне дефіцит Пенсійного фонду, який складає близько 26 млрд грн.

Як роз’яснила прес-секретар віце-прем’єра Ірина Рудко, зараз Мінсоцполітики готує пропозиції про впровадження своєрідною тарифної сітки для приватного бізнесу – за прикладом існуючої для держструктур.

«Не може бути, щоб у держсекторі середня зарплата була 2400 грн, а в приватному набагато менше – 1800 грн. Очевидно, що частина платить у конвертах, уникаючи податків», – говорить Рудко.

«Міністерство у березні подасть законопроект, в якому ми запропонуємо, якими могли б бути мінімальні зарплати для керівників і рядових співробітників залежно від галузі та регіону. Прийняття закону вже в 2011 році, за підрахунками фахівців, відразу дасть до 25 млрд грн надходжень до Пенсійного фонду, що практично ліквідує його дефіцит і дозволить ввести з 2013 року особисті накопичувальні рахунки для майбутніх пенсіонерів», – заявила вона.

У той же час депутат від НУНС Ксенія Ляпіна категорично проти такого адміністрування бізнесу. Вона стверджує, що це знищить малі підприємства, де сам господар – він же і директор. За її словами, підприємець насилу платить собі мінімальну зарплату або взагалі ніякої, а дохід має за рахунок прибутку, нічого не відраховуючи в Пенсійний фонд.

«Фактично йому хочуть ввести обов’язковий внесок до Пенсійного фонду, хоча треба навпаки – знизити відрахування до ПФ приблизно вдвічі, тоді бізнес сам побіжить з тіні», – упевнена Ляпіна.

Регіоналка Ірина Горіна впевнена, що індикативні зарплати потрібні. Однак, на її думку, необхідний комплексний підхід: і зниження податків на бізнес, і індикативні зарплати. «Також потрібно посилити відповідальність за нелегальних працівників, інакше з введенням обов’язкових мінзарплат підприємці почнуть приховувати, скільки у них реально працює людей», – говорить Горіна.