Тігіпко лякає Україну “переддефолтним станом” без позик МВФ

4 Червня 2011, 11:29

"Відхід Міжнародного валютного фонду одразу знижує рейтинги країни, наші позики, які ми повинні будемо обслуговувати, тому що в нас за останні три роки істотними темпами дуже сильно зріс зовнішній борг. Ми повинні будемо їх обслуговувати, наші позики одразу подорожчають", – заявив Тігіпко в ефірі телеканалу "Інтер".

"Більш того, я можу вам сказати, що ми можемо прийти через одну-дві позики до ситуації, коли ми перебуватимемо в переддефолтній ситуації. І ось тоді починається та ситуація, та, що з Грецією", – додав віце-прем’єр.

Він також зазначив, що зараз гроші МВФ не витрачаються, вони йдуть у валютні резерви країни.

"Гроші від Міжнародного валютного фонду сьогодні надходять у валютні резерви, і там накопичуються, вони не витрачаються сьогодні урядом, жодної гривні до нас не потрапить з цих позик", – заявив він.

Нагадаємо, у 2011 році Україна вже не отримала двох траншів кредиту МВФ – у березні і в червні. Днями Національний банк звинуватив уряд Миколи Азарова у зриві співпраці з Міжнародним валютним фондом, що призвело до зниження довіри інвесторів до України.

У рейтингу агенції Business Insider країн, які знаходяться на межі дефолту в результаті зниження рейтингу платоспроможності Італії, Україна опинилася на шостому місці.