Тігіпка обурив заклик виділити гроші на мовний закон, коли “пенсій нема чим платити”

7 Липня 2012, 10:38

Під час зустрічі вітчизняних урядовців із головами Громадських рад Павлюк вжив у звертанні до чиновників польську мову. Ті, звісно ж, не зрозуміли ані слова. А пропозиція виконати закон, і запровадити перекладачів та курси для держслужбовців розлютила віце-прем'єра Сергія Тігіпка.

"З нагоди наради Голів Громадських Рад (я не ним не є, мене делегували, звиняйте хлопці, якшо шо) подякував віце-прем’єрам Тігіпку і Богатирьовій за прийняття мовного закону, який дає можливість використання мов нацменшин у спілкування з центральними органами влади, – розповів він на своїй сторінці у Facebook. – Говорив польською. Здивувався чого нема перекладачів і попросив внести бюджетний запит на формування штату перекладачів і мовну підготовку корпусу держслжбовців – всього лише 8-17 мільярдів гривень. Розлючений Сергій Леонідович кинув що не буде він такого запиту робити, пенсій нема чим платити…."

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики". Він передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Як повідомив начальник відділу департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів Валентина Брусило, видатки на виконання мовного закону у разі вступу його в дію становитимуть від 12 до 17 мільярдів гривень на рік.