Тягнибок заявив, що боротиметься за посаду спікера

24 Вересня 2011, 15:14

Про це він заявив на брифінгу в суботу в Києві в рамках урочистих зборів, присвячених 20-річчю створення очолюваної ним партії.

"Завдання, яке ми будемо ставити (на парламентських виборах) – це перемога, створення першої націоналістичної фракції в історії української держави у Верховній Раді України", – зазначив він.

"Ми будемо декларувати нашу амбіцію на посаду голови Верховної Ради і будемо боротися за неї", – сказав Тягнибок.

Він зазначив, що у нинішньої української влади в даний час немає визначеності щодо того, яким буде закон про вибори народних депутатів.

"Ті групи впливу, які сьогодні є в Партії регіонів, серед тих людей, які оточують Януковича, тягнуть ковдру на себе. Доходять чутки, що є мінімум 4 варіанти закону", – зазначив він.

Тягнибок не виключає, що в законі про вибори прохідний бар'єр до парламенту може бути передбачений на рівні не 5%, а, наприклад, 4%.

"Але навіть якщо це буде 5%, то "Свобода" сьогодні в змозі подолати цей бар'єр", – підкреслив він.

При цьому лідер "Свободи" зазначив, що партія буде націлюватися а одержання 8-10% голосів виборців, оскільки "третину або навіть половину все одно вкрадуть".

За словами Тягнибока, найбільш вірогідним варіантом у "Свободі" бачать прийняття закону про вибори народних депутатів за пропорційною системою з відкритими списками.

За словами лідера партії, "Свобода" готова до діалогу з іншими політичними силами про можливе об'єднання чи координацію дій у разі потреби.

При цьому він зазначив, що в даному питанні велику роль гратиме проблема розробки стратегії спільних дій у майбутньому парламенті, проблема спільної ідеології і питання внутрішньої люстрації в партіях, що, за його словами, дасть гарантію відсутності в їх рядах потенційних перебіжчиків.

Тягнибок також підкреслив, що в його політичній силі "немає і не буде" так званих "тушок" (депутатів, які переходять з однієї фракції в іншу).

На позачергових парламентських виборах 30 вересня 2007 року "Свобода" зайняла 8-е місце з 0,76% голосів серед 20 учасників кампанії.

Нагадаємо, 13 вересня Міністерство юстиції отримало попередній неофіційний висновок Венеціанської комісії щодо проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Пізніше міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що низку рекомендації Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії») до законопроекту про вибори Верховної Ради не може бути враховано.

Чергові вибори Ради повинні пройти 28 жовтня 2012 року.