Тягнибок: «Янукович підтвердив, що він є замовником і головним автором мовного закону»

9 Серпня 2012, 08:18

«Цим підписом Янукович засвідчив, що саме він є замовником і основним автором антиукраїнського мовного закону, а калєснічєнки-ківалови, як і їхні попередники ‒ єфремови-сіманєнки, були ширмами, за якими Банкова реалізовувала свою українофобську політику», – підкреслив Тягнибок.

Він вважає, що підписом під мовним законом Янукович остаточно перекреслив себе як гаранта Конституції України, адже закон є антиукраїнським не лише за своєю суттю, але й формально грубо суперечить Конституції України, регламенту Верховної Ради та іншим законодавчим актам.

«Фактично вперше в історії Української Держави президент підписав закон, який було ухвалено лише в першому читанні», – наголосив лідер «Свободи», і додав, – «розчерком пера Янукович також вказав місце придворній інтелігенції, котра прислужувалась совєцькій системі, яка ось уже 21 рік у шароварах розказує про "менше зло", компроміси й толерантність, яка готова за першим помахом українофоба сісти в літачок, щоб полетіти на прийом до Януковича і на колінах випрошувати подачок. Жодного компромісу, "меморандуму" й "універсалу" з Януковичем бути не може».

Тягнибок переконаний, що «режим вчергове засвідчив, що реалізовуючи свою антиукраїнську політику, він уже не збирається хоча би позірно прикриватися нормами чинного законодавства».

Як повідомлялось, об’єднана опозиція «Батьківщина» обіцяє скасувати мовний закон та інші антидержавні закони і притягнути президента Віктора Януковича та голову Верховної Ради Володимира Литвина до відповідальності «за наругу над Конституцією і державною мовою».

Нагадаємо, 8 серпня, президент Віктор Янукович підписав мовний закон.

31 липня, попри обіцянки не ставити свій підпис під законодавчим актом, який був ухвалений з низкою порушень, мовний закон підписав спікер Володимир Литвин.

3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 «Про основи державної мовної політики».