ОНУХ художник, куратор, письменник

«The Water Music»

22 Листопада 2023, 09:43

Відомо, що з віком наше тіло вимагає особливої турботи. Роки використання, а часом — зловживання, подобається нам це чи ні, даються взнаки. В одних це тільки незначна слабкість, у інших — певне нездужання, а часом — серйозніша інвалідність, спричинена хворобою. Що ж, мушу зізнатися, що я також уже не в ідеальній формі, і тут мені пригадується анекдотична історія, яку розповів мій приятель. Ішлося про нашого спільного знайомого, видатного художника та знаного ловеласа, який до поважного віку зберігав гарну форму. Коли йому вже було добряче за 80, мій друг жартома запитав його: «Як твоя сексуальна форма, Яне?». На це Ян з певною флегматичністю відповів: «Із цим усе в порядку, тільки колінця вже не ті». Мені пригадується ця історія, бо мої колінця також уже не ті, а якщо точніше, то одне коліно — праве. Віднедавна воно мені дошкуляє та не дає вповні відчувати радість від довгих прогулянок із собакою біля озера. Використання різноманітних мазей, пігулок і навіть заняття із фізіотерапевтом дають лише часткове покращення, але мало задоволення.

Моя дружина, яка обожнює плавати й регулярно ходить у басейн, знайшла в нашому місцевому Pool and Health Club заняття з привабливою назвою arthritis Aqua fitness, наче спеціально для мене. Я згадав часи, коли ми жили в Нью-Йорку й за великі гроші ходили разом в елітний фітнес-клуб навпроти Центрального парку на заняття з аквафітнесу, які проводив ідеальний інструктор. Тоді я повірив, що це може бути не тільки корисним, а й приємним.

Читайте також: Трагічний крах парадигм

Тож мене не треба було довго вмовляти, і я купив річний абонемент у нашому Gus Rider Pool and Health Club. Я відвідую його регулярно, двічі на тиждень, разом із приблизно двадцятьма добродійками, як-то кажуть, третього віку. Так-так, я єдиний чоловік серед цих милих пані, які трохи нагадують мені лебедів.

Вони не завжди елегантно рухаються на поверхні, але коли занурюються у воду, здаються сповненими граційності великими лебедями. Я собі метикую, чому чоловіки, які вже також вступили в третій вік, не мають достатньо відваги показатися зі своїми недосконалостями публічно. Але дамо їм спокій: як не хочуть, хай не ходять на аквафінтес, якщо це, на їхню думку, так не по-чоловічому. Я ходжу й дуже задоволений. Наші інтрукторки, також усі жінки у віці між 40 і 50 з хвостиком років, демонструють увесь спектр вправ різного ступеня складності.

Одна з них, українка Уляна, яка вже кілька років живе в Торонто, із непідробним запалом мотивує нас докладати зусиль, хоча, звісно, дуже специфічних зусиль, бо, як відомо, вправи у воді не чинять «сухого спротиву» нашим м’язам і суглобам. Кожна з інструкторок має свій специфічний спосіб проведення занять і, що цікаво, вибір музики як супроводу, що створює не лише звукове тло, а й ритм, якому ми без спротиву підпорядковуємося. І тут я доходжу до суті назви цієї колонки «The Water Music». Поціновувачі музики знають, що це назва класичного твору з трьох сюїт, написаного Георгом Фрідріхом Генделем на замовлення англійського короля Георга І для виконання на річці Темзі. Щоправда, ми не британські монархи, а басейн Gus Rider —  не Темза, але й ми отримуємо свою дозу «The Water Music», яку вибирають наші інструкторки. Як можна здогадатися, репертуар сягає приблизно початку 60-х і закінчується кінцем 80-х, тобто часів молодості моїх «лебідок» — колег із програми аквафітнесу. Зазвичай на початку звучить ABBA зі своїми хітами, потім — The Beatles, The Beach Boys, часом — The Rolling Stones і навіть Леонард Коен, є також багато американської музики кантрі. Як легко здогадатися, усі жінки чудово знають старі хіти, знають слова, і завжди знаходяться такі, які підспівують собі, тому наші заняття перетворюються на щось на кшталт караоке. Плюскаючись у воді в ритмі хітів моєї молодості, я думаю про те, якими через 50 років будуть заняття з аквафітнесу для покоління нинішніх підлітків. Які теперішні хіти на довгі роки залишаться в пам’яті й чи можна буде під них розминати втомлені довгим життям, уже не досконалі тіла сьогоднішніх підтягнутих дівчат?

Але, зрештою, це не так важливо, бо точно знайдуться ті, хто з радістю поринуть у чергову версію «The Water Music», і, мабуть, так само як і нині, поміж жінками третього віку буде якийсь один нелякливий чоловік третього віку з тілом, що вимагатиме особливої турботи.

Автор:
ОНУХ