The Washington Post: Звільнення Тимошенко пришвидшить інтеграцію України до ЄС

13 Жовтня 2011, 13:41

«Звільнення Тимошенко – пришвидшить інтеграцію України до ЄС. Проте, поглиблення зв’язків з Європою швидше за все приведе до економічних труднощів з розлюченою Росією, яка відмовиться давати Україні знижку на газ. Така ситуація залишить Януковича сам-на-сам з мільйонами збіднілих українців, які відчувають зростання цін на газ напередодні парламентських виборів», – йдеться в статті. 

Разом з тим, виконавчий директор Freedom House Девід Крамер вважає, що торгувати інтеграцією в ЄС в обмін на газові субсидії було недовгостроковою стратегією для України. Замість цього Україна має погодитись на вищі ціни, реформувати свій надзвичайно неефективний енергетичний сектор та закінчити свою економічну залежність від Росії. «Коли знімаєш пластир, легше всього здерти все зразу. Так само і з енергетичними субсидіями – легше усунути їх прямо зараз», – заявляє Крамер.

Деякі експерти припускають, що навіть якщо Янукович зараз вирішить повернути до Росії, завдяки своїй географічній та культурній близькості до Європи Україна все одно в кінцевому рахунку інтегрується до ЄС. Однією з передумов для цього є те, що Україна межує з теперішніми членами ЄС: Польщею, Словаччиною та Угорщиною. Крім того, експерти зазначають, що Україна не підтримується надходженнями від природних ресурсів таких як нафта та газ, які авторитарні уряди світу зазвичай використовують, щоб пом’якшувати суспільне невдоволення.