The Washington Post: У Фейсбук вперше за 18 років істотно зменшилась кількість щоденних користувачів

Суспільство
3 Лютого 2022, 13:48

У середу квартальний звіт про прибутки компанії Фейсбук показав, що вперше зростання компанії стагнує, пише видання The Washington Post. Фейсбук втратив щоденних користувачів вперше за свою 18-річну історію — їхня кількість зменшилась приблизно на півмільйона за останні три місяці 2021 року до 1,93 мільярда користувачів щодня. 

Найбільша втрата була в Африці та Латинській Америці. Це свідчить про те, що компанія дійсно активно присутня у всьому світі, однак наразі вони досягли свого піку, якого так довго добивались.

Ціна акцій Meta впала більш ніж на 20% на торгах, знизившись приблизно до $249 за акцію, що загрожує втратою близько $200 мільярдів з її ринкової вартості. Компанія стикається з проблемами на багатьох фронтах, оскільки конкурент, китайський додаток TikTok, зараз процвітає, а федеральні та міжнародні регулятори ретельно перевіряють її бізнес-практики, тож Фейсбук починає зосереджуватись на "метавсесвіті".

Читайте також: Від соціального аудіо до віртуальних світів. Які підсумки 2021 технологічного року

Це також може знизити його рейтинг серед найдорожчих компаній у світі. Зменшення користувачів робить запаморочливий удар для компанії, яка вже давно відзначається своєю невпинною одержимістю зростанням.

Facebook Reality Labs, апаратний підрозділ компанії, який створює гарнітуру Oculus Quest, втратив $3,3 мільярда у минулому кварталі, незважаючи на те, що приніс $877 мільйонів доходу.

Але навіть ця цифра становить крихітну частку від загального доходу Фейсбук — $33,67 мільярда за минулий квартал — цифра, яка в основному тримається на цільовій рекламі у головній соціальній мережі.
Компанія зробила значні інвестиції у своє прагнення стати гігантом апаратного забезпечення, включно з наймом понад 10 000 людей і ребрендингом на Meta. Але цей перехід лише почався.

Керівники сподіваються, що компанія зможе оновитись, зосередившись на апаратному забезпеченні та що це відверне увагу від політичних проблем компанії. Йдеться про десятки тисяч внутрішніх документів Фейсбук, опублікованих минулого року, які показали, що компанія поляризує суспільство і що її алгоритми посилюють дезінформацію та допомагають насильницьким групам організовуватись на платформі.

Нещодавно компанія також закрила свій криптовалютний проєкт Diem у відповідь на важкий політичний тиск.

Зростання користувачів Facebook зупинилося в США та Європі протягом останніх кількох років, але раніше компанія компенсувала це, послідовно набираючи користувачів по всьому світу. Ці нові цифри, які показують падіння щоденних активних користувачів додатка свідчать про те, що техногігант перенасичує увесь світ.

Це потенційно тривожна тенденція, яка демонструє ще одну причину, чому компанія так енергійно просувається на такій нові арені, як апаратне забезпечення.

Читайте також: Бан в одні ворота. За що українців блокують у Facebook

Але не всі тенденції зростання були негативними. Сімейство програм компанії, яке охоплює Instagram, WhatsApp і Messenger, продовжувало скромно набирати нових користувачів. Кількість юзерів, які щомісяця входили до Фейсбук продовжувала зростати, навіть якщо кількість щоденних користувачів зменшувалася. Крім того, компанія продовжувала отримувати трохи більше доходу на одного користувача.

Проте Марк Цукерберг кілька разів говорив про загрозу конкуренції, з якою стикається компанія через відносно нову відеоплатформу ТікТок. Він пояснив, що ця конкуренція стала причиною наполегливих спроб Фейсбуку розробити свій короткоформатний відеопродукт Reels.

Цукерберг під час розмови з інвесторами визнав, що компанія стикається із зростаючою конкуренцією в гонці за привернення уваги людей в інтернеті та що їм доведеться попрацювати, щоб Reels приносив більший прибуток, враховуючи ситуацію на ринку.