The Washington Post: Росіяни мають пояснити свої дії на сесії Ради безпеки ООН

Світ
31 Січня 2022, 16:34

Світові лідери чинять дипломатичний тиск на Росію перед серією зустрічей щодо кризи в Україні, включаючи сесію Ради Безпеки ООН у понеділок, яка, за словами американських дипломатів, дасть шанс московським чиновникам "пояснити cвої дії" на міжнародній арені. Про це пише видання The Washington Post у збірці стосовно ситуації біля українських кордонів.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон має поговорити із президентом Росії Владіміром Путіним найближчими днями, а держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров знову виступлять цього тижня, повідомив високопоставлений чиновник Держдепартаменту, адже після попередніх зусиль дипломатам досягти резолюції не вдалося.

У Кремлі заявили, що зустріч призначена на вівторок.

Росія оголосила в понеділок, що тисячі військових з південних і західних військових баз повертаються в казарми після військових навчань, оскільки Кремль знову звинуватив Сполучені Штати в розпалюванні істерії щодо України.

Читайте також: Хто на Заході говорить про загрозу нового вторгнення РФ в Україну та як це пояснюють

Ще надто рано вирішувати, чи віщує рішення Росії відправити 6 тисяч військовослужбовців Південного військового округу та 3 тисячі із Західного військового округу до казарм деескалацію військової напруги поблизу кордону України. Військові командування Білорусі минулого тижня оголосили, що російські війська залишать країну після масштабних спільних військових навчань з російськими та білоруськими силами, які мають розпочатися наступного тижня.

ВМС Росії також повідомили, що 20 військових кораблів та інших військово-морських суден Чорноморського флоту повернулися до порту після навчань з бойових стрільб.

Крім того, Міністерство внутрішніх справ України заявило в понеділок, що затримало двох людей, які планували влаштувати насильницькі протести в Києві та інших містах України. У міністерстві заявили, що план передбачав операцію від "псевдоактивістів", які мали спровокувати насильство з поліцією та силовиками "з метою підірвати та дестабілізувати ситуацію в Україні".

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що група планувала інсценувати поранення, використовуючи "фальшиву кров".

Раніше в січні американські чиновники попереджали, що Москва посилює використання державних ЗМІ для "створення провокацій в Україні", які росіяни можуть використати як привід для військового втручання.

Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков у понеділок звинуватив Сполучені Штати в розпалюванні істерії щодо України і звинуватив американські медіа у поширенні "недостовірної, неправдивої та провокаційної інформації про ситуацію в та навколо України".

"Ми постійно критикуємо цю лінію і закликаємо Вашингтон і його союзників на європейському континенті відмовитися від неї і зайняти спокійну, виважену і конструктивну позицію", – сказав Пєсков.
Пєсков сказав, що попередження американських чиновників лякають українців.

"Істерика, яку роздмухує Вашингтон, справді призводить до істерики в Україні — люди там практично пакують валізи", — сказав він, – "І це зворотний, дуже шкідливий бік кампанії, яку зараз проводить Вашингтон".

Сесія Ради Безпеки ООН розглядається Вашингтоном як форум для тиску на Москву, оскільки вето Росії в Раді Безпеки фактично виключає будь-які конкретні дії щодо її військової ескалації. Китай, один із п’яти постійних членів Ради Безпеки, також має право вето і підтримує тиск Росії щодо припинення розширення НАТО.

"Наші голоси єдині в закликах до росіян пояснити свої дії", – сказала пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд під час виступу на телеканалі ABC цього тижня в неділю.

Дипломатичне вирішення кризи має включати, "прийняття рішення Росією відвести свої війська назад і сісти за дипломатичний стіл та поговорити зі Сполученими Штатами, з українцями, з нашими союзниками по НАТО про їхню безпеку", – сказала Томас-Грінфілд.

У Вашингтоні ключові американські законодавці заявляють, що незабаром можуть укласти угоду щодо санкцій, спрямованих на стримування Росії від вторгнення в Україну і суворо покарати Москву.

Велика Британія у понеділок запровадить закон, який відкриває шлях до жорсткіших санкцій, які, за словами чиновників, можуть включати арешт майна російськиї олігархів у Лондоні.

Сенатор Роберт Менендес, голова комітету Сенату із закордонних справ, висловив оптимізм у неділю під час виступу на CNN, що деякі санкції можуть бути затверджені до вторгнення Росії в Україну.

Сенатор Джеймс Е. Ріш, головний республіканець комітету, сказав, що обидві сторони стикаються з проблемою газопроводу "Північний потік-2", який буде транспортувати природний газ з Росії до Німеччини коли він буде активований і є одним з найбільш суперечливих в плані санкцій, але сенатор вказав, що ці суперечності вирішені. Адміністрація Байдена секретно проінформує всіх сенаторів про кризу в Україні у четвер, повідомив помічник Сенату.

Тим часом президент Байден збирається прийняти еміра Катару шейха Таміма бін Хамада Аль Тані у Білому домі в понеділок. У цей же час американські чиновники працюють над забезпеченням альтернативних джерел енергії для Європи, яка покладається на експорт російського природного газу у разі, якщо Москва відповість на потенційні санкції зупинкою постачання.

Навіть за дипломатичного вирішення кризи, багато хто покладається на гірше. Канада оголосила в неділю, що відкликає зі свого посольства в Україні всіх непередових співробітників і тих, хто був на утриманні після того, як це зробили раніше Сполучені Штати, Великобританія та Австралія.

Читайте також: Світ про ймовірну ескалацію проти України з боку РФ: умиротворити Путіна, не зрадити Київ

Міністерка оборони Канади Аніта Ананд прибула в Україну в неділю. Вона попередила, що Росія стикнеться з "суворими санкціями та наслідками", якщо не змінить ситуацію, повідомляє Canadian Broadcasting Corp. Очікується, що найближчими днями Україну відвідають також високопосадовці з Великобританії, Франції, Німеччини та Польщі.

Генеральний секретар НАТО Єн Столтенберг заявив у неділю, що Альянс не має наміру вводити свої війська в Україну, якщо Росія вторгнеться.
"Ми не плануємо вводити в Україну війська НАТО. … Ми зосереджені на наданні підтримки", – сказав Столтенберг BBC.

"Є різниця між тим, щоб бути членом НАТО та бути сильним і високо цінним партнером, як Україна".

Британія оголосила в суботу, що запропонує більше військових сил, у тому числі літаки, військові кораблі та військових спеціалістів для підтримки східного флангу НАТО. Байден заявив у п'ятницю, що планує відправити деякі американські війська до Східної Європи для підтримки союзників по НАТО, додаючи що їх "не дуже багато". Збройні сили США видали наказ про "підготовку до розгортання" 8500 військовослужбовців.