The Washington Post офіційно закликали Трампа підтримати Зеленського

2 Грудня 2019, 11:41

Американська газета The Washington Post закликала президента США Дональда Трампа підтримати українського лідера Володимира Зеленського перед "нормандським самітом". Про це йдеться у редакційній статті видання. 

 

 

"Один аспект справи з Україною (щодо ймовірного тиску Трампа на українську владу – ред.) – це постійні збитки, які вона завдає молодому уряду президента Володимира Зеленського, який навесні переміг у чесних виборах і пообіцяв боротися з корупцією і зупинити бурхливу війну з Росією", – йдеться у повідомленні. 

 

У статті зазначають, що Зеленський має прогрес в обох сферах, зокрема "просуваючи антикорупційні закони" та "ведучи переговори про декілька угод із росіянами". 

 

У редакції вважають, що Трамп "увів відносини з Україною у хаос, який створив дипломатичний вакуум". 

 

"Важливо, щоб Сполучені Штати показали, що досі прихильні до незалежності України. Інакше шкода, заподіяна паном Трампом, буде посилюватися", – йдеться у статті. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.