«Перемога опозиційної коаліції на парламентських виборах у Грузії першого жовтня стала рідкісним тріумфом демократії в пострадянській Європі. Вона підняла важливе питання: чи стане ця маленька нація на узбережжі Чорного моря моделлю політичного плюралізму в регіоні чи піде шляхом України, де поразка ліберального уряду призвела до позбавлення волі його керівників та скочуванню до самодержавства російського типу?
На жаль, новому режиму, очолюваному мільярдером Бідзіною Іванішвілі, не знадобилося багато часу, щоб дати відповіть на це питання.Через кілька тижнів після вступу на посаду новий уряд порушив кримінальні справи проти більш ніж 20 високопоставлених чиновників колишньої адміністрації, в тому числі проти колишніх міністрів оборони і внутрішніх справ та начальника штабу збройних сил», – пише видання.
«Нова влада Грузії заявляє, що просуває давно назрілу підзвітність уряду, який часто звинувачували у зловживанні владою, і звичайно ж, можливо, що деякі колишні посадові особи винні у злочинах. Але кілька переслідувань зосереджуються на відносно незначних правопорушеннях або брудних трюках під час нещодавньої кампанії. Якщо Іванішвілі серйозно хотів показати західним урядам, що Грузія належить до їх числа, він би відмовився від цих справ і зосередився на відновленні довіри іноземних інвесторів до економіки, яка впала з моменту його обрання.
Магнат, який став прем’єр-міністром, минулого тижня заявив, що його перший офіційний візит до США було відкладено, і це добре. Бо доки він ув’язнює лідерів опозиції для того, щоб монополізувати владу, нового лідера не повинні вітати в Вашингтоні», – йдеться в статті The Washington Post.