З приходом нового 2014-го року зникли обмеження щодо імміграції з двох найбідніших країн Європи до однієї з найбагатших і, як пише The Washington Post, якщо послухати британських політиків і коментаторів, то весь острів може потонути від напруги, у зв’язку із напливом нових мігрантів. Проте, перші дні нового року показують, що ознак масового напливу поки мало. «Дрібка нових мігрантів моргнула у блиску телекамер в аеропортах Лондона і поцікавилася, звідки весь цей шум». – пише видання.
Проте паніка щодо ослаблення імміграційних правил викриває жорсткіше ставлення до мігрантів у країні, яка десятиліттями була одним із найбільш щедрих місць у світі для новачків. Незважаючи на ознаки економічного відновлення в країни, мігранти тепер отримують холодний прийом з боку британців.
Не менше холодно до них ставляться і політики і не лише представники радикальних партій. Консервативний прем’єр-міністр Девід Кемерон ввів заходи щодо блокування новачків від заяв щодо державної допомоги і назвав попередні рішення дозволити в’їзд хвилям іммігрантів зі Східної Європи "величезною помилкою".
«Ці коментарі отримали серйозні зауваження від президента Болгарії Розена Плевнелієва, який припустив, що Кемерон ізолює Велику Британію і штовхає Європу в бік "старомодної політики будівництва стін і залізних завіс», – пише The Washington Post, проте зазначає, що зауваження Кемерона відповідають національному настроєві.
«Опитування громадської думки показують, що британці мають значно негативніші уявлення про іммігрантів, ніж їхні європейці чи американці», – зауважує видання.
Ці погляди підігріваються також повідомленнями у пресі, які зосередилися на мігрантах як на жорстоких злочинцях та заявами політиків, які підігрівали дискусію до дозволу в’їзду для мігрантів з Болгарії та Румунії своїми заявами про те, що «очікуваний наплив болгар і румун призведе до зниження заробітної плати англійських робітників і повністю висмокче систему соціального забезпечення країни».
Читайте також: Вперед до закритості та ізоляції?