The Wall Street Journal: навіть якщо вибори в Україні визнають вільними, зближення з Заходом є дуже примарним

29 Жовтня 2012, 10:45

«Пан Азаров заявив, що ймовірна перемога його партії дає уряду, якого призначає президент, чіткий мандат на продовження реалізації програми Януковича. Втім, не зовсім ясно, якою саме є ця програма. Впродовж майже трьох років з того часу як цей уряд прийшов до влади, він заграє і з Заходом, і з Росією, вносить зміни до Податкового кодексу та пенсійної системи, при цьому застрягши в капітальному ремонті системи правосуддя радянської епохи», – пише видання.

При цьому, на думку видання, крім проведення вільних виборів Україна повинна показати й інші ознаки демократичності країни, які зараз перебувають під загрозою.

«Надія на зближення з Заходом видається дуже слабкою, навіть якщо вибори будуть визнані вільними і справедливими. Західні лідери вказали Януковичу, що він повинен звільнити Тимошенко, послабити хватку правлячої партії на ЗМІ і проштовхнути правові та інші реформи, для того, щоб Європейський Союз відновив угоду щодо політичної асоціації та вільної торгівлі, яку він відклав минулого року», – вважає The Wall Street Journal.