«Рух у напрямку призначення генерала Абдула-Фатага аль-Сісі наступним єгипетським президентом набирає обертів, відображаючи таким чином посилення громадського запиту до відродження авторитарного уряду, який підтримують військові», – повідомляє видання.
«Такий розвиток свідчить про те, що єгиптяни прагнуть стабільності і порядку посеред хаосу, насилля та економічної кризи, які охопили Єгипет з того часу як протестувальники змусили останнього автократа Хосні Мубарака, який мав підтримку військових, піти у відставку у 2011 році», – пише The Wall Street Journal.
За даними видання, «прихильники генерала Сісі, міністр оборони та глава збройних сил оголосили, що починаючи з наступного тижня їхня кампанія «Доповніть свою підтримку» збере 30 мільйонів підписів з вимогою того, щоб він міг балотуватися у президенти. Генерал Сісі, який витіснив Мухамеда Мурсі, першого вільнообраного президента країни, 3 липня передав через свого військового представника, що не хоче ані балотуватися, ані того, щоб військові підтримували кандидатуру котрогось із генералів. Проміжний уряд, який вони підтримують, повідомив, що вибори відбудуться на початку 2014 року».
Проте прихильники генерала Сісі вважають, що він не має вибору. «У хаосі єгипетської політики після перевороту, воля народу, виражена підписами та протестами як правило є виграшною. Успішне просування петиції може змусити генерала аль-Сісі висунути свою кандидатуру», – пише The Wall Street Journal з посиланням на прихильників генерала.
За даними видання, «серед мільйонів прихильників Братів Мусульман – низової ісламістської організації та політичної групи, що підтримує колишнього президента Мурсі – генерал Сісі залишається глибоко непопулярним».
Хоча є й інша сторона медалі: «Генерал Сісі здобув щось на зразок культу особи. Його образ печуть на тортах, які продаються в Каїрі, а фотографії подружок нареченої, що тримають його плакат і одягненні у сукні із візерунком єгипетського прапора облетіли соціальні мережі».
Про свою підтримку генералу Сісі заявили інші єгипетські лідери, що також могли ймовірно балотуватися на цей пост: колишній дипломат Амр Мусса, лівий лідер Гамдін Сабахі та колишній прем’єр-міністр Ахмед Шафік, зазначає видання.
«Незалежно від того, чи йтиме він на вибори, чи ні, ентузіазм щодо генерала Сісі свідчить, що Єгипет відновив свою прихильність до політики сильної руки», – констатує The Wall Street Journal.