«…деякі країни скасовують мораторій на гідророзрив (для видобутку сланцю – Ред.) в надії на хороші результати. Британія зробила це в грудні, хоча такий крок і викликав протести. Мораторій нещодавно відмінила і Румунія і незабаром про такий крок подумають багаті на газ Нідерланди. Голландські політики очікують на результати незалежного дослідження з видобутку сланцевого газу, яке має бути опубліковано влітку цього року. Тоді, як заявляє прес-секретар міністра економіки Дін Барту Віссер, країна і переоцінить мораторій. Деякі рекомендації щодо гідророзриву скоро може бути прийнято і на рівні Європейського Союзу. До кінця року, Європейська комісія виробить ініціативи щодо сланцевого газу, які результатом можуть мати формування стратегії управління ризиками під час гідророзриву. Зустріч з цього питання відбудеться наступного тижня в Брюсселі», – пише видання.
The New York Times цитує експерта Оксфордського інституту енергетичних досліджень Джонатана Штерна, який вважає, що Європа «надто роздула» як плюси так і мінуси гідророзриву і сланцевого газу. На його думку, європейці мають роздвоєні погляди на те, що відбулося в США.
«Деякі європейці захоплюються успіхами буріння в США і вважають, що Європа має використати їх досвід, але можливо більш обережно. На думку ж інших, буріння в США було «однією великою катастрофою», – зазначає Штерн.
Штерн також прогнозує, що впродовж наступних п'яти років декілька країн Європи видобуватимуть «дуже скромну кількість сланцевого газу». Такими країнами, можуть бути Польща, Велика Британія і, можливо, Румунія чи Болгарія.
«Але якщо будуть екологічні проблеми, все це зупиниться і більше не відновиться», – вважає експерт.
Читайте також: Як сланцевий газ змінив США