The Guardian: Росія та Україна перешкоджають захисту морських ресурсів Антарктики

12 Липня 2013, 19:12

Видання відзначає, що Росія та Україна можуть заблокувати план зі створення двох величезних морських заповідників поблизу берегів Антарктики, загальна територія яких була б більшою за загальну площу усіх морських заповідників світу.  

Пропозицію щодо створення таких заповідних територій було внесено до Комісії зі збереження морських біоресурсів Антарктики (CCAMLR). Остаточне рішення щодо неї має бути затверджене у вівторок на зустрічі Комісії у німецькому Бремгавені.

Проект заповідників передбачає заборону експлуатації природних ресурсів, включно з рибальством. Його прибічники вважають, що такі умови підвищать екологічну безпеку в регіоні, що є цінним через чистоту довкілля.

The Guardian відзначає, що офіційно перспективи затвердження проекту є позитивними, однак дебати, що розгорнулися в межах Комісії, виявили конфлікт між тими країнами, що виступають за збереження рибних ресурсів, та державами, що підтримують рибальство.

До країн, які заохочують прийняття пропозиції, належать США, Нова Зеландія, Австралія та ЄС. З іншого боку, Росія, Китай та Україна висловлюють «стурбованість» нестачею наукової основи для створення заповідників. На зустрічі Комісії в кінці 2011 року українська делегація заявила про відсутність добре обґрунтованих аргументів на користь захисту відповідних територій. Російські делегати висловили подібні думки.

Альтернативною можливістю, запропонованою до розгляду Норвегією та підтриманою Росією і Японією, є надання морським територіям Антарктики тимчасового статусу заповідників, пише The Guardian. 

Позначки: