Як пише видання, росіяни більше стурбовані імміграцією, яка за Путіна через економічне зростання в Росії надзвичайно зросла, міжетнічною напруженістю сусідніх банд та бюджетним фінансуванням розореного війною Північного Кавказу.
За даними опитування, проведеного Московським Левада-Центром, 59 % росіян «сильно» або «помірковано» підтримують етнічне націоналістичне гасло «Росія для росіян», що є найвищим показником, починаючи з 1998 року, коли Центр почав проводити такі дослідження.
«За нинішніх потрясінь жорсткий націоналізм – «примара на бенкеті», – вважає фахівець московського аналітичного центру «Сова» Олександр Верховскій. В інтерв’ю виданню він зазначив, що в Росії як і в більшій частині Європи спостерігається відродження крайніх правих. «Це – природно. У нас була імперія, і вона впала. В усіх постімперіалістичних країнах спостерігається зростання націоналізму. Питання не в тому, буде зростання чи ні, питання – в якій формі воно відбудеться», – сказав він.
The Financial Times зазначає, що великий відсоток людей, які взяли участь у протестах в Росії наприкінці 2011 року поряд з лібералами складали націоналісти. А це може стати загрозою для майбутнього країни, у разі, якщо опозиція переможе нинішній режим та прийде до влади. «Російські націоналісти вважають демократію засобом для досягнення мети, шляхом до влади, втім, їх прихильність до плюралістичної політичної системи як тільки вони досягнуть наміченого, в кращому разі залишиться відкритим питанням», – пише видання.