Знахідка решток досі невідомого виду людини Homo naledi у Південній Африці свідчить про те, що справжня історія людства відрізняється від наших нинішніх уявлень. Про це йдеться у статті видання The Economist.
Як зазначається, нещодавня знахідка фрагментів кісток в печері у Південній Африці наразі є однією з найбільших в історії. Зокрема, за даними вчених, останки належать 15 людям різного віку, і дозволяють отримати цінну інформацію про їх життя і розвиток.
«Тим не менш Homo naledi залишає набагато більше питань, ніж відповідей. Це дивовижне поєднання особливостей: череп і мозок крихітні, як у Homo erectus, верхній корпус підходить для скелелазіння, як у Australopithecus afarensis і дрібні зуби, як у більш сучасних гомінідів. Надрозвинений великий палець та складні зап’ястя, які віддалено нагадують людські, свідчать про регулярне використання інструментів. Але сильно вигнуті пальці породжують припущення, що руки регулярно використовували для лазіння», – пише The Economist.
«Маленькі експерименти еволюції видаються багатогалузевим деревом і не тільки в значенні часу; фізичні особливості виникають, зникають або зберігаються таким чином, що унеможливлює визначення родоводу на підставі віку кісток. В результаті, ідею про чіткий шлях від австралопітеків до людини через низку певних різновидів тепер потрібно відкинути. І чим більше розкопок проводитимуть далеко від Східної Африки, де знайшли більшість скам'янілостей, які заклали основу нашого нинішнього розуміння походження людства, тим більш різноманітною і цікавою виявиться історія», – резюмує видання.
Нагадаємо, раніше в Африці палеонтологи зі Сполучених Штатів знайшли герметизовану печеру із похованням раніше невідомого виду людини. Знайдені рештки, датовані періодом 100 тисяч років тому, належали істоті, яку вчені назвали Homo Naledi.