The Economist: Західний Альянс вартий того, щоб його рятувати

13 Липня 2018, 10:17

Британське видання The Economist вважає, що західний Альянс вартий того, щоб його рятувати, адже у небезпечному світі, де посилюються авторитарні тенденції, він може діяти як життєво важливе джерело безпеки й бастіон демократії. Утім, Альянс не має даного Богом права на виживання. Він повинен постійно виборювати своє місце. Питання лише в тому, як.

 

«Перший крок — не ускладнювати собі завдання. Європа мусить зробити все можливе, щоб не піддатися на інстинктивне прагнення Трампа звалити в одну купу торгівлю й безпеку. Такий «пакет» лише ослабить безпеку Заходу та зробить його біднішим», — йдеться в матеріалі.

 

Далі, пише видання, прихильникам Альянсу потрібно бути практичними. А це означає платити.

 

«Трамп справедливо нарікає на країни на кшталт Німеччини чи Італії, які у 2017-му витратили на оборону тільки 1,22% і 1,13% ВВП. Справді, він може ще дещо додати. Занадто мала частина з усіх видатків на оборону витрачається доцільно, адже понад третину оборонного бюджету Бельгії з’їдають пенсії. Більше потрібно спрямовувати коштів на науково-конструкторські й проектувальні роботи та обладнання», — пише The Economist.

 

Видання зазначає, що для союзників Америки бути практичним означає також не відставати. Співпраця в таких галузях, як кібербезпека, підвищить цінність Альянсу в очах Америки. Ще важливіше, щоб у НАТО й далі різко реагували на тактику дезінформації та інфільтрації, застосовану Росією в Криму та на Сході України. Політика постійно змінюється. Втрачений воєнний досвід відновити важко. Навчання, які цементують надзвичайно тісні й ефективні військові відносини в НАТО, ще ніколи не були настільки важливими.

 

«Бути практичним означає й триматися разом. У перемовинах про Brexit ЄС налаштований виключити Британію з безпекових структур союзу, тому що вона більше не хоче бути членом ЄС. З огляду на воєнний досвід Британії, її збройну промисловість і розвідувальні служби така тактика — це самогубство. Натомість члени ЄС повинні намагатися утримати Британію, наприклад, підтримавши запропоновану Францією Європейську інтервенційну ініціативу, метою якої є створення сил, здатних реагувати в кризових ситуаціях. Раніше Америка могла б побачити в такому плані загрозу для НАТО. Сьогодні він може означати як гарантію безпеки, так і знак готовності Європи взяти на себе більше відповідальності», — йдеться в матеріалі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»