The Economist: Західні лідери недооцінюють скочування Сербії в авторитаризм

25 Жовтня 2014, 20:50

Лідери країн заходу недооцінюють можливість скочування Сербії до авторитаризму. Про це у своєму матеріалі пише The Economist.

"Вучич став прем’єром після впевненої перемоги на березневих виборах, а відтак почав керувати твердою рукою. На одному відео зафіксовано, як він наказує міністрам та іншим чиновникам замовкнути. Але багатьом сербам авторитарний стиль до вподоби: за даними одного опитування, половина виборців, які вже визначилися з фаворитом, знову готові проголосувати за СПС. І це незважаючи на сповзання економіки в рецесію, заплановані урізання зарплат бюджетникам і пенсій та пропозиції зменшити субсидії державним підприємствам. Опитування свідчать, що, якби вибори відбулися сьогодні, опозиція насилу пробилася б до парламенту", – йдеться у матеріалі.

"Але Вучичу потрібно паралельно ще й задобрювати ЄС, підтримуючи стабільність у регіоні. Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама відвідає Белград (22 жовтня – Ред.), хоча щодо цього з’явилися сумніви після зупинки 14 жовтня футбольного матчу між командами двох країн у зв’язку з бійкою, яка трапилася через розгорнутий кимось транспарант албанських націоналістів. Запрошено і президента не визнаного Сербією Косова Атіфете Яг’яґу. ЄС сподобалося, що наприкінці вересня 7 тис. поліцейських охороняли тисячний гей-парад, на який у попередні роки зазвичай ставалися напади", – зазначає The Economist.

"Джерело в політичних колах свідчить, що західні лідери, прагнучи зберегти мир на Балканах, недооцінюють скочування Сербії в авторитаризм. А для багатьох сербів, на його ж таки думку, питання не в тому, чи Вучич націоналіст, «а в тому, чи він демократ». В останній доповіді ЄС, котра була присвячена цій країні, сказано, що свобода слова й засобів масової інформації там «викликає особливе занепокоєння». Покращень у цій царині чекати, мабуть, не варто", – резюмує видання.

Більше читайте у матеріалі The Economist "Європа чи Росія" в черговому числі "Українського тижня".