The Economist: з часу приходу до влади Янукович балансує на межі війни

9 Квітня 2013, 18:21

«Рішення президента України Віктора Януковича помилувати ув’язненого опозиційного політика Юрія Луценка було, як сказав один західний дипломат в Києві, милим «жестом». Втім за ним можуть і не послідувати більш конкретні кроки, щоб послабити заклопотаний тиск Європейського Союзу з приводу політичних переслідувань і поступового розпаду демократії в Україні за правління Януковича.  На міжнародному рівні Януковича все ще вважають лиходієм Помаранчевої революції 2004 року. Ставши президентом у 2010 році, він перейшов до постійного балансування на межі війни. Але зважаючи на те, що крайнім строком ЄС для того, щоб Янукович продемонстрував конкретний прогрес і прихильність до цінностей ЄС, є травень, шанси його уряду на підписання важливої угоду про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС є такими ж непевними як і доля ув’язненого лідера опозиції Юлії Тимошенко. Всі знаки у Києві вказують на те, що Янукович, чия популярність вдома різко падає, не готовий звільнити свого жорсткого і небезпечного політичного суперника Тимошенко», – пише видання.

Читайте також: Павел Свєбода: «Якщо Україна не підпише Угоди про асоціацію з ЄС, їй буде складно повернутися до переговорів»

«Гра Януковича в покер не діє. Нею він нас не надурить», – сказав західний дипломат в Києві. «Янукович не має сподіватися, що звільнення Луценка буде достатньо», – додав він.

Видання відзначає, що почувши про звільнення Луценка комісар ЄС з розширення Штефан Фюле наголосив, що воно було «першим, але важливим кроком для вирішення вибіркового правосуддя».

« …Звільнення Тимошенко і досі вважається багатьма європейськими політичними лідерами як головний лакмусовий папірець на перевірку прихильності Януковича до демократії та європейських цінностей», – додає The Economist.