«Ризик раптової зупинки притоку капіталів сьогодні є хвилюванням для більшості країн із ринками, що розвиваються. Велика різниця у структурі поточного рахунку означає велику кількість запозичень із-закордону, і може бути також ознакою кредитної кризи, якщо фінансування призупиниться. Високий рівень короткотермінового зовнішнього боргу відносно до резервного фонду уряду означає, що економіці бракує засобів, аби провести позичальників через тимчасові труднощі. Швидке зростання кредитів часто сигналізує про перевантаження фірм та завищення цін на активи. Більш відкрита фінансова система може підвищити економічне зростання у довгостроковій перспективі, але це так само робить її доступною для швидкого витоку капіталу з країни», пише видання.
The Economist поєднав ці чотири фактори в індекс, що вимірює уразливість 26 країн із ринками, що розвиваються, до призупинення потоку капіталів. «Зелений колір означає економіки країн, включно із багатими нафтовими країнами, які знаходяться у зоні відносно невеликого ризику раптового призупинення надходження капіталів».
Марковані червоним країни знаходяться у зоні найбільшого ризику. «ПАР, Україна та кілька латиноамериканських країн виглядають уразливими, але очолює список Туреччина. Дефіцит поточного рахунку у цій країні складає більше ніж 6% від ВВП, її короткостроковий зовнішній борг та сума боргових платежів складають більше ніж 150% від наявних резервних активів і з 2009 року рівень кредитів зростав там швидше ніж на будь-якому із ринків, що розвиваються, у списку індексу. Турецька ліра вже впала на 13% по відношенню до долара від початку року, але вона може й далі падати».