Допомога МВФ обмежується підтримкою бюджету, однак для подолання економічної кризи Україні потрібна довгострокова масштабна інвестиційна програма із залученням США та ЄС. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
“Торік первинний дефіцит уряду і Нафтогазу – державної газової компанії – сягав -6.9%. Це досить суттєві цифри”, – зазначає видання, додавши, що МВФ надає Україні кредит за умови проведення жорстких реформ. Зокрема, протягом наступних чотирьох років Україна отримає $17,5 млрд та фінансовий план для оздоровлення економіки.
“МВФ очікує, що Україна лише за рік досягне такого рівня регулювання, на який Греція витратила чотири роки. І його (МВФ) прогнози щодо економічного зростання є вкрай оптимістичними”, – пише The Economist.
У статті наголошують, що перше, чого вимагає МВФ — це скорочення боргу Нафтогазу. Зокрема, компанія має величезні збитки, бо продавала українцям енергоносії за пільговими цінами, набагато нижчими за вартість імпорту, і це дозволяло чиновникам формувати корупційні схеми з використанням держдотацій.
“МВФ, однак, очікує, що дефіцит Нафтогазу буде усунений до 2017. Підвищення ціни на газ є одним із способів зробити це”, – стверджує видання, додавши, що ціни на газ для населення зростуть на 284%, однак скорочення боргу Нафтогазу дозволить заощадити значні суми коштів.
МВФ не вимагає збільшення податків, натомість наполягає на скороченні витрат — зокрема, до 2017 року виплати по безробіттю та страхування від інвалідності скоротять на 30%. Разом з тим, очікується ріст рівня безробіття (цього року — до11,5%, порівняно з 7,3% у 2013-му).
Видання стверджує, що Захід намагається спертися на МВФ, сподіваючись, що фонд вирішить проблеми з українською економікою, однак країні потрібні більш масштабні довгострокові інвестиції.
“Фінансування МВФ обмежується підтримкою бюджету: він не може запропонувати довгострокових інвестицій, яких Україна гостро потребує. Цим повинні займатися Європейський союз і США, але наразі вони відійшли на задній план. Але без набагато більшої, довгострокової інвестиційної програми українська економіка продовжуватиме котитися вниз", – резюмували у статті.