The Economist: у ставленні до Росії Захід повинен наслідувати приклад Меркель, а не Обами

31 Травня 2013, 11:52

«На сьогодні Барак Обама підтримує прагматичний підхід (до Росії – Ред), котрий ще під час першого строку лежав в основі його політики «перезавантаження», заявляючи, що він потребує від росіян допомоги у боротьбі з тероризмом, підтримки в угодах про контроль над озброєнням і у таких ситуаціях як на Близькому Сході. Найбільш же агресивною у свої критиці репресій Путіна нині є Ангела Меркель. Є три причини, чому Меркель права, а Обама – ні», – пише видання.  

По-перше, як зазначає видання, стримування критики насправді не може допомогти Путіну. Путін має чіткі цілі і пріоритети, і може, наприклад, йти на поступки щодо угоди про контроль за продажем зброї, тоді як навіть за припинення критики у жодному разі не перестане підтримувати Сирію.

«Друга причина – критика може дати більше, ніж вважають скептики. Путін і його поплічники звичайно ж не збираються зразу ввести ліберальну демократію. Але вони розуміють свій імідж (і активи) за кордоном і вони хочуть, щоб їх оцінювали за західними стандартами. Путін цінує міжнародний авторитет своєї країни…

Третя і найважливіша причина полягає в тому, що Захід повинен захистити свої демократичні цінності, щоб надати підтримку опозиції Путіну…Колись в Росії відбудуться зміни, так само як вони прийдуть і до Сирії. І коли це станеться, невдахами виявляться лідери, які задобрювали або підтримували диктаторів. Тому Обамі набагато краще було б доєднатися до тих, хто виступає за дотримання західних цінностей в Росії та в інших країнах», – йдеться в статті.  

Читайте також: Проти кого озброюється Росія. Москва зможе ще більше лякати своїх сусідів і Захід