2020 рік не ознаменує собою кінець іранського режиму. Держава, навпаки, відновить ті частини ядерної програми, які змушена була згорнути під натиском угоди, і, немов загнаний звір, зірветься на регіоні. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2020".
«Майже не маючи чого втрачати, Іран може перекрити Ормузьку протоку, через яку проходить п’ята частина світової нафти. Революційна гвардія режиму та його прибічники в Ємені й Іраку ще не раз нападуть на союзників США в регіоні. Іран покаже, що теж уміє завдавати болю», – йдеться в публікації.
Однак, зауважує The Economist, не все так погано, адже можливе досягнення угоди.
«Однак не все так погано. Іранський уряд стверджує, що його головний конкурент — Саудівська Аравія — намагається встановити контакт через посередників. Участь у єменських подіях, де королівство бореться проти підтримуваних Іраном повстанців-хуситів, виснажливо впливає на нього. Тому можливе досягнення угоди, що покладе край цій гуманітарній катастрофі», — пише видання.
Також повідомляється, що до діалогу з іранськими лідерами прагне і президент США Дональд Трамп.
«Наразі йому відмовили, мовляв, така зустріч буде просто гарною картинкою. Однак Гасан Ругані припускає, що за умови зняття санкцій переговори зі Штатами можуть таки відбутися. Понад те, лідер визнає недосконалість ядерної угоди», — ідеться в матеріалі.
- Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у…», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.