The Economist: у 2013-му році продовжиться економічна і кібернетична війна проти Ірану

6 Січня 2013, 17:08

«Війна, якої слід очікувати 2013-го, не буде збройною. Натомість триватимуть підривна кібер-діяльність (достатньо згадати комп’ютерного черв’яка Stuxnet) і замовні вбивства (з 2010 року вже ліквідовано чотирьох іранських учених-ядерників), щоб затримати розробкуядерної програми», – йдеться у статті.

Автор також відзначає, що міжнародні санкції проти Ірану уже переросли у повноцінну економічну війну. Так, видобуток нафти, головне джерело прибутків Ірану, за оцінками, у 2012-му знизився на 1 млн барелів на день порівняно з 2011-м, а тамтешнє валюта – ріал – обвалилась. Обсяг імпорту товарів повсякденного попиту включно з харчовими продуктами і медикаментами за минулий рік зменшився удвічі.

Читайте також: Чи здатні санкції Заходу підштовхнути Іран до революції?

«Америка сподівається, що в цій війні на виснаження Іран здасться першим і погодиться призупинити свою програму збагачення урану, дозволить огляд усіх своїх ядерних об’єктів та ще й відмовиться від ядерних амбіцій. Проте цього не станеться. Ісламська республіка під проводом верховного лідера Алі Хаменеї, за яким лишається останнє слово в питанні ядерної програми Ірану, потерпає від внутрішньої кризи – кризи недовіри. Поступки під натиском США серйозно підірвуть довіру до його влади, якщо він не зробить цього потайки і на власних умовах», – йдеться у статті.

Більше про це читайте у матеріалі «Крайній термін переноситься» у друкованому спецпроекті "Світ у 2013".