Росія та Туреччина здійснюють атаки проти ІДІЛ, проте їхні дії вказують на ескалацію конфлікту у регіоні. Про це пише видання The Economist.
Обидві країни борються проти ІДІЛ, проте для Туреччини головною несподіванкою стала кількамісячна російська інтервенція у регіоні. Туреччина прагне усунути від влади у Сирії чинного Президента Башара Асада та запобігти військовим загонам курдів взяти контроль над територією.
Крім того, Туреччина вкрай невдоволена російськими авіаударами по селищах, населених туркменами (сирійцями тюркського походження), які, за словами лідерів РФ, є оплотом ісламістів.
Росія ж, навпаки, хоче захистити давнього друга, Асада та зберегти дружні відносини з курдами.
Разом з тим, видання відзначає, що ані Росія, ані Туреччина не зацікавлені у подальшій ескалації конфлікту, проте Москва може завдати удар по Анкарі асиметрично – наприклад, призупинити спільні енергетичні проекти, включаючи будівництво газогну «Турецький потік».
Коли Росія розпочала бомбардування Сирії, у вересні, вона сподівалася на те, що місія виявиться швидкою та ефектною.
Видання також зазначає,що найбільших наслідків від протистояння варто очікувати у Сирії, у першу чергу через те, що рішеннями обох президентів – і РФ , і Туреччини керує національна гордість. І жоден не планує відступати.
Як повідомлялося, на кордоні Туреччини та Сирії турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24. Турецька влада заявила, що він вторгся в повітряний простір країни. Тим часом, президент РФ Владімір Путін заявив, що літак збито винищувачем F-16 «за 1 км від території Туреччини».
Згодом стало відомо, що Генштаб РФ припиняє військову співпрацю з Туреччиною через інцидент із збитим російським літаком.