The Economist: Ціни на нафту впадуть до середньорічної позначки $63 за барель

6 Січня 2020, 16:30

У 2020 році політична турбулентність загрожуватиме сплесками цін, найбільший може трапитися через прорахунок між Америкою й Іраном. Серед менших загроз — турбулентність у Лівії та політичні сутички у Венесуелі. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2020".

 

Видання зауважує, що якщо шкоду від них вдасться мінімізувати, ціни на нафту впадуть до середньорічної позначки $63 за барель.

 

Прогнозується, що попит на нафту майже не зростатиме в США, де знижується продаж нових автомобілів. В умовах торгового протекціонізму енергетичні потреби Китаю зростуть лише десь на 1%. Дрібніші ринки, які розвиваються, не зможуть узяти на себе всю різницю, але динамічний авторинок Індії підніме споживання нафти в цій країні на 4%. Нестабільний попит заважатиме американським розробникам сланців видобувати більше. Після чергового рекорду 2019-го видобуток у США впаде на 1%, чим підштовхне конкурентів з ОПЕК до часткового відновлення колишніх потужностей.

 

  • Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у…», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.