Водночас, проблема ув’язнення Юлії Тимошенко стане менш загрозливою, у порівнянні із торговою війною, для української влади. Крім того, цей конфлікт у першу чергу призначений для привертання уваги у зв’язку із наближенням дати підписання угоди про асоціацію із ЄС.
Аналітики також не впевнені у довгостроковому характері цього конфлікту.
«На сьогодні здається малоймовірним, що Росія повністю призупинить поставки з України. Якщо ж і призупинить, то не на тривалий час, оскільки російська економіка, яка вже давала збої у 2013 році, буде так само ураженою (до її основного імпорту з України належать ключові промислові ресурси такі як метали, хімічні речовини та електричні машини)», – стверджують аналітики The Economist Intelligence Unit.
На їхню думку, «політично такий крок може збільшити напруження між двома країнами», проте це може принести і деякі бонуси для України.
«Україна може виграти трохи співчуття та підтримки із закордону (наприклад, США вже заявили про своє бажання допомогти Україні із диверсифікацією енергоносіїв), – пише видання.
"Але якщо цей конфлікт триватиме настільки довго, щоб поглибити й без того значну економічну кризу, то це може знизити підтримку уряду серед населення, але, крім того, це також може стимулювати українських політичних гравців подвоїти свої зусилля у напрямку проєвропейських реформ. З цієї точки зору, відчайдушні дії Росії можуть зробити ув’язненого лідера опозиції Юлію Тимошенко менш загрозливою для оточення президента, а перспективи відновлення програми співробітництва з МВФ, включно із змінами у фіскальній та валютній політиках – менш непривабливими, ніж це було раніше», – впевнені аналітики.