Оголошена Туреччиною операція з подолання загрози ІДІЛу поклала край дворічному затишшю у конфлікті з курдами. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
У статті зазначають, що одночасно із авіаударами по джихадистах у Сирії турецькі військові атакували давніх ворогів – Робочу партію Курдистану.
«РПК першою порушила режим припинення вогню, вбивши чотирьох турецьких поліцейських минулого тижня», – йдеться у публікації.
Разом з тим The Economist зазначає, що протистояння між Туреччиною і курдами ускладнює плани Анкари щодо приєднання до очолюваної США коаліції проти ІДІЛу.
«В той час як Америка вважає РПК терористичною організацією, вона підтримує курдських бойовиків в Сирії, відомих як Загони народної оборони (YPG), які тісно пов'язані з угрупованням (РПК – Ред.)», – пише видання.
Читайте також: Курдські лідери оскаржують створення «зони безпеки» у Сирії
Разом з тим в статті зазначають, що войовничість турецької влади має «внутрішні політичні мотиви». Зокрема, президент Реджеп Тайїп Ердоган остерігається зростання впливу про курдської Народної демократичної партії, а відтак – втрати більшості у парламенті. Більшість потрібна Ердогану для подальших змін конституції і посилення ролі президента в Туреччині.
Читайте також: Турецька поліція затримала понад 250 підозрюваних у зв’язках з екстремістами
«Америка нервує з приводу нового турецького походу проти курдів, яких, за її побоюваннями, послабить зусилля проти IS. Ердоган заявляє, що він як і раніше хоче, щоб миру з курдами всередині Туреччини. Але, оскільки багато курдів в Туреччині сильно симпатизують РПК, бомбардування таборів угруповання залишає мало шансів на досягнення цієї мети», – резюмує The Economist.