«За останні три роки Орбан налаштував проти себе іноземних союзників, посварився з друзями і викликав тривогу Європейської комісії, Ради Європи і Європейського Парламенту. Тепер на третьому році після повернення до влади Орбан близький до того, щоб стати парієм ЄС», – коментує видання нинішню ситуацію в Угорщині.
«Чим викликана така зміна достатньо молодого Орбана? Судячи з патріотичних, емоційних і красномовних промов, він і його оточення відчувають мають мало не божественну місію змінити країну. За їх словами, в Угорщині так і не відбулося належного переходу від комунізму. Країна зберегла свою конституцію від 1949 року, люстраційний закон був слабкий і вступив в силу запізно. Більш того в 2010 року в країні панував безлад, оскільки економіка була близька до банкрутства, а політична система некерованою», – зазначає The Economist.
«Зараз піар-машина уряду намагається виправити те, що вважає серйозним нерозумінням своїх реформ. Запаморочлива швидкість лавини законодавчих змін викликає жах у Брюсселі, Вашингтоні і в різних міжнародних організаціях. Навіть забіякуватий Орбан, здавалося б, спантеличений потоком міжнародної критики. Він пішов на деякі поступки щодо спірних змін таких як передчасна відставка суддів. Але продовжує інші. Наприкінці травня парламент ухвалив закон, який посилює спостереження за високопоставленими державними чиновниками і скасовує вимогу отримання для цього попереднього схвалення суду.
За словами експерта з конституційного права Прінстонського Університету Кім Лейн Шлеппеле, Орбан має глибоке розуміння того, як працювала комуністична держава. На її думку, Орбан відтворює комуністичну модель управління, а його все більш настирлива партія зливається з державою.
«Орбан всюди ставить своїх людей», – постійні скарги в Брюсселі», – йдеться в статті.
Читайте також: Популісти поставили Угорщину на межу фінансової кризи