The Economist: Обсяг експорту британських освітніх послуг у 2025-му може сягнути ₤26,6 млрд

27 Вересня 2013, 22:32

«Торік Британська рада викладала англійську більш як для 280 тис. студентів у 80 представництвах, що діяли в 60 країнах, провела майже 2,5 млн іспитів для понад 1,6 млн осіб з усієї планети», – пише видання і додає, що попит на цю мову бачиться нескінченним.

«Британська Рада прогнозує його зростання щонайменше вдвічі (а в деяких випадках на 40%) в Індонезії, Пакистані, Бразилії та Мексиці, а також у великих африканських країнах, зокрема в Нігерії, Ефіопії та Судані. Російський уряд заявив, що невдовзі вимогою до всіх держслужбовців стане вільне володіння англійською. Нині вона є обов’язковим предметом від четвертого класу у В’єтнамі та в усіх початкових школах Японії. Уряд Таїланду поставив перед собою амбіційну мету: навчити англійської 14 млн вихованців 34 тис. державних навчальних закладів – від дошкільнят до студентів університетів. Влада Казахстану повідомила, що для Expo 2017, міжнародної виставки в Астані, присвяченої енергетичній стабільності, знадобиться ще 30 тис. англомовних представників», – пише The Economist.

Опитування свідчать, що більшість людей вивчають англійську, щоб забезпечити собі доступ до різних благ. Як пише видання, «молодим жінкам у Пакистані вона дає змогу спілкуватися з американським викладачем, фермеру з Гани – стежити через мобільний телефон за міжнародними прогнозами погоди та цінами на сировину, а студентові із М’янми – ділитися надіями з організаціями рідної спільноти у Белфасті».

«Більшість британців не усвідомлюють, яким багатством є мова для їхньої держави. Торік понад 600 тис. іноземних студентів із 200 країн прибули туди для навчання в університетах, коледжах і школах-інтернатах, а ще 600 тис. – на короткотермінові курси англійської. 2011-го саме вони забезпечили основну частину національного ринку експорту освітніх послуг обсягом ₤17,5 млрд. За даними компанії London Economics, у 2020-му цей ринок може сягнути показника близько ₤21,5 млрд, а у 2025-му – ₤26,6 млрд», – йдеться у статті.

Детальніше читайте у матеріалі «Мова глобалізації» у № 39 «Українського тижня».