Найдорожчим містом світу для життя в 2015 році третій раз поспіль став Сінгапур. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Economist Intelligence Unit (EUI) – аналітичним підрозділом британського журналу The Economist.
Однак в минулому році Цюріх, який перемістився з четвертого на друге місце, і Гонконг, підскочив на сім пунктів – до третього, практично наздогнали Сінгапур. У топ-5 також входять Женева і Париж.
Лондон, Нью-Йорк і Лос-Анджелес піднялися в рейтингу на шосте, сьоме і восьме місця відповідно, витіснивши з першої десятки Сідней, Мельбурн і Осло. Замикають десятку Сеул і Копенгаген, при цьому значення індексу прожиткового рівня в цих містах і в Лос-Анджелесі збігається – 99 пунктів.
Як повідомлялося, обвал рубля призвів до скорочення вартості проживання в Москві і Санкт-Петербурзі майже на 40% в перерахунку на долари США. В результаті Москва вибула з першої сотні рейтингу, зайнявши 113-е місце, а Санкт-Петербург розділив 118-е місце з Києвом.
Найекономічнішим з найдорожчих міст є Лусака, столиця Замбії, де витрати в перерахуванні на долари становлять третину від сінгапурських і близько 40% від рівня Нью-Йорка. Четверте місто з кінця – Алма-Ата, в цю частину списку також віднесені великі міста Індії і Пакистану.
EIU розраховує індекси вартості проживання для 133 міста світу двічі на рік, використовуючи в якості відправної точки прожитковий рівень в Нью-Йорку. Експерти розглядають ціни на більш ніж 160 видів товарів і послуг.
Незважаючи на ослаблення інфляції в багатьох регіонах світу, минулий рік відрізнявся істотними коливаннями валютних курсів, в результаті лише вісім міст з 133 змогли зберегти колишні позиції.