Після відносного зимового"затишшя", навесні в країн ЄС знову виникне проблема мігрантів, а відтак й напруженість на прикордонному контролі в безпаспортній Шенгенській зоні. Про це пише колумніст The Economist Том Натал.
"Європа не зможе повністю вирішити мігрантську кризу, але може спробувати взяти її під контроль. Питання в тому, чи робитиметься це скоординовано. Якщо ні, Шенген похитнеться й спрацює ефект доміно: у разі закриття одного кордону (можливо, німецького з Австрією) сусідні країни зроблять те саме. Тоді з’являться нові мігрантські шляхи – через Боснію або Румунію, чи до Італії через Адріатичне море" – прогнозує в своєму матеріалі оглядач британського тижневика.
На думку Натала, ці процеси сприятимуть антиіммігрантським настроям в Європі, які використовуватимуть політики у різних країнах у своїй передвиборчій агітації.
"Брюссель спробує виправити ситуацію. Європейська Комісія запропонує переглянути Дублінську угоду, умови якої зараз здебільшого порушуються і яка дозволяє біженцям просити притулку в першій країни ЄС, до якої вони потрапляють. Брюссель спробує вдосконалити охорону кордонів. Виникла ідея щодо скликання міжнародної конференції, на якій країни домовляться про переселення біженців – ідеться про допомогу понад одному мільйону осіб" – підсумовує можливі шляхи вирішення міграційної кризи в ЄС колумніст The Economist.
Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»