«29 липня Клінт Вільямсон – американський прокурор, який за дорученням Євросоюзу займається спецрозслідуванням військових злочинів, виступив із сенсаційною доповіддю», – пише видання, зазначивши, що спеціальну комісію створили для вивчення скарг Ради Європи, яка у звіті, опублікованому в 2010 році, звинуватила у жахливих злочинах високопосадовців Армії Звільнення Косово (АЗК).
Висновки Вільямсона є наближеними до заяв Ради Європи.
«За словами Вільямсона, високопосадовці АЗК здійснювали масові вбивства і етнічні чистки по відношенню до сербів і циган під час війни в 1999 році. Замість заяви про те, що деякі зі зниклих безвісти вбили задля подальшої трансплантації їхніх органів, як цього чекали в Косово, Вільямсон стверджує, що є "переконливі свідчення", що це дійсно відбувалось в деяких випадках, однак він поки не має достатньо доказів для звинувачень. За його словами, залякування свідків є найбільш суттєвою загрозою для верховенства права в Косово», – пише The Economist.
Видання зазначає, що Вільямсон знає, проти кого висунути обвинувачення у злочинах, але наразі жоден суд поки не може розглядати цю справу. Зокрема цим міг би зайнятись екстериторіальний суду в Гаазі, однак парламент Косово має ухвалити закон, який би це дозволив.
«Проблема полягає в тому, що партія чинного прем’єр-міністра Хашима Тачі після проведених 8 червня виборів не змогла сформувати уряд. І доки партії сперечаються щодо того, хто має право на формування уряду, країна паралізована. Між тим ходять чутки про те, кому пред'являть обвинувачення. Зокрема називають поважних членів партії Тачі та опозиційних політиків», – повідомляє британське видання, наголосивши, що наразі все Косово включно із сербською меншиною на півночі, яка, ймовірно приєднається до адміністративної системи Косово відповідно до умов нещодавньої угоди, перебуває в очікуванні.
«Отець Сава, настоятель сербського православного монастиря Декані, непокоїться, що міжнародне співтовариство може забути про Косово. Він нажаханий відеозаписами албанських джихадистів на Близькому Сході. За його словами, Косово сповнене соціальної напруги і, якщо економіка не поліпшиться і область не наблизиться до ЄС, він побоюється «вибуху», в якому політики зможуть могли легко "спрямувати своє розчарування на меншини», – резюмує The Economist.