The Economist: Надана США зброя не захистить Україну від її внутрішніх проблем

4 Серпня 2017, 11:01

Жодна кількість зброї, яку може постачати США, не захистить Україну від її внутрішніх проблем, пише The Economist.

Коли російські парламентарі відкорковували шампанське, щоб відсвяткувати перемогу на виборах Дональда Трампа, вони сподівались, що Америка перестане втручатись у справи країн колишніх радянських країн та пом'якшить санкції, введені у відповідь на війну в Україні. Але, як говорять деякі росіяни, було надто рано пити, пише видання.

2 серпня Трамп хоч і неохоче, але підписав закон, який накладає нові санкції на Росію і обмежує його здатність їх зняти. Кілька днів тому Майк Пенс, віце-президент Америки, відправився в Естонію та Грузію і попередив про подальшу агресію з боку "непередбачуваного сусіда". Окрім того, Америка найближчим часом може надати Україні смертоносну зброю – крок, який Барак Обама відмовився робити.

Американські чиновники та їхні європейські колеги також обговорюють, чи варто починати використовувати терміни "агресія", "війна" та "російські сили" замість "конфлікту" та "сепаратистів" щодо боїв на сході України. 

Однією з причин російської агресії, яка дійшла до такого рівня, полягає в тому, що ані Захід, ані Україна не були готові називати це власним ім'ям. Америка та її союзники стримували Україну від боїв, коли Росія вторглася і анексувала Крим, і слабкий, післяреволюційний український уряд погодився з цим. Після того, як Росія втрутилась у вибори минулого року, Америка, здається, готова діяти більш рішуче, зазначає The Economist. 

Минулого тижня український шоколадний магнат Петро Порошенко, який став президентом, позбавив Михайла Саакашвілі, радикального реформатора з питань боротьби з корупцією, українського громадянства.

Саакашвілі, колишній президент Грузії, який був вигнаний з рідної країни найбагатшим олігархом Іванішвілі, прибув до України після Майданської революції 2014 року, щоб продовжувати свою боротьбу з пострадянськими хворобами. Саакашвілі і інші активісти не раз критикували Порошенка за брак політичної волі у боротьбі з корупцією.

Останньою ціллю прокурорів став Олександр Данилюк, реформаторський міністр фінансів. Данилюк намагався зробити транзитну систему відшкодування ПДВ (головне джерело корупції) країни більш прозорою. Він також намагався обрізати бюджет прокуратури.

Фактично, проблеми міністра фінансів пов'язані з боротьбою між Порошенком та урядом. Минулого місяця, коли Данилюк обговорював в Лондоні економічні реформи в Україні, бюджет країни був перекроєний парламентом, за допомогою близького помічника Порошенка. Деякі зміни, внесені за відсутності Данилюка, роблять бюджет неможливим, і нагадують хитрі схеми, які використовувала попередня влада, підкреслює The Economist.