Вигнане з Афганістану 2001 року, не знайшовши затишного прихистку в Іраку і Ємені, це екстремістське ісламістське угруповання намагається тепер розбити свої шатри на майже безлюдних просторах у глибині континенту, подалі від західного узбережжя Африки.
Автор відзначає, що ця територія може видатися не дуже гостинною: житло і вода – рідкість, не кажучи вже про дороги або лікарні. Але саме це й приваблює «Аль-Каїду». Опір буде мінімальним, позаяк місцевість майже незалюднена. А ті нечисленні мешканці, яких тут можна знайти, досі виявлялися чи надто слабкими суперниками, чи добровільними союзниками. Яскравий приклад – Малі, де «Аль-Каїда» вже залучає місцеві банди і повстанців.
«Сенсаційна новина, яку передало радіо на півночі Малі, може здатися невдалим жартом: джихадист, контрабандист і етнічний сепаратист зайняли містечко в пустелі і почали тероризувати населення; регіон вже покинули понад 100 000 мешканців. Але це не жарт. З початку 2012 року «Аль-Каїда» приєднала до себе туарегів-екстремістів з терористичної ісламістської організації «Ансар ад-Дін» («Захисники віри») і почала діяти спільно з туарезькими повстанцями, які воюють за незалежність своїх етнічних територій, і з кримінальними угрупованнями, що займаються контрабандою наркотиків через Сахару. Діючи спільно, вони взяли під свій контроль територію завбільшки з Францію і встановили там жорстку форму ісламського закону шаріату», – йдеться у статті.
Більше про це читайте у матеріалі «Аль-Каїда» захоплює землю» у друкованому спецпроекті "Світ у 2013".