Нещодавні дипломатичні переговори між лідерами Заходу та Кремлем, а також ситуація в самій Росії доводять, що президент РФ Владімір Путін не відмовиться від своїх планів щодо України. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
У статті зазначають, що за час гібридної війни Кремль змінив свою риторику – спочатку розказував про «неонацистську країну, чиї солдати палили села та розпинали дітей на російськомовному сході», а тепер намагається довести, що Україна є «державою, яка не відбулася».
«Західні лідери згодом зрозуміли свою помилку і рушили загладжувати ситуацію з Владіміром Путіним, великодушним російським лідером, який намагався відмовити їх від підтримки України. Спочатку це була Ангела Меркель, канцлер Німеччини, яка попросила аудієнції з Путіним. Тоді Джон Керрі, держсекретар США, який вирушив Сочі засвідчити свою повагу. «Америка зрозуміла, що Україна не варта того, щоб псувати відносини з Росією», – проголосив головний в Росії Перший канал. Військова міць Росії та її союз з Китаєм, акцентували телевізійники, змусили Америку сісти за стіл переговорів», – пише The Economist.
Читайте також: Едвард Лукас: Поки ми картаємо себе за вигадані помилки, Кремль виграє
Автор публікації стверджують, що зміна акцентів російського телебачення з війни на дипломатичні перемоги є невипадковою. Таким чином Путін намагається довести світу, що якщо хтось і відновить бойові дії – то це українці у відчаї через те, що ЄС та США їх покинули. Крім того, Кремль «натякає», що Вашингтон може «загладити свою провину», вплинувши на рішення ЄС щодо санкцій проти Росії, яке запланували прийняти 22 червня.
«Насправді, американські джерела наполягають, що візит Керрі був спрямований не на залагодження конфлікту, а щоб вияснити точку зору Путіна з низки питань. Чи працюватиме Путін проти Америки в питанні Ірану? Чи він готовий співпрацювати в Сирії? Чи зупинить вторгнення в Україну? Відповідь на всі три питання, здавалося, була «ні». Керрі також виступив з посланням у відповідь на бряцання Путіним ядерною зброєю: не випробовувати військової рішучості НАТО, бо це матиме неприємні наслідки. Путін обернув візит Керрі на дипломатичний тріумф, але він роздумує, що робити далі», – йдеться в статті.
The Economist зазначає, що наразі ситуація в Україні дійшла до критичного рівня. Росія, попри заявлену прихильність до виконання Мінських домовленостей, перш за все планує зберігати свій вплив на Київ через сепаратистів Донбасу. Захід наполягає на відновленні контролю над кордоном.
Разом з тим на Донбасі розвивається внутрішній конфлікт – місцеві мешканці незадоволені бойовиками, які між собою ділять гуманітарну допомогу. Крім того, групи сепаратистів воюють між собою.
«Вартість відновлення війни буде високою. Росія, ймовірно, буде вражена новим раундом санкцій, які можуть нокаутувати її банки. Крім того, їй необхідно буде відправити велику кількість регулярних військ в Україну, чого більшість росіян не підтримує. Сподівання Кремля полягають в тому, що Україна просто розвалиться під тягарем економічних проблем», – пише The Economist, підкресливши, що Росія не залишить Україну в спокої, про що свідчить мобілізація суспільства, зокрема, підписання закону про «небажані організації».
«Повідомлення Кремля не може бути зрозумілішим: жодної незалежної від держави діяльності в Росії більше не схвалюють», – резюмує видання.
Читайте також: Імперіалізм і війна закодовані у ДНК російського режиму – західний експерт