«Для українців шенгенська віза є щасливим квитком, тому що дозволяє подорожувати до Європейського Союзу. 2012 року майже 1,3 млн. віз видано українцям, більше видано лише росіянам… Багато, хто сподівається, що у випадку підписання угоди про асоціацію з ЄС українцям буде легше їздити на захід. «Але в той час, коли Брюссель повинен тримати зв'язок із простими українцями, інциденти, пов'язані із видачею віз, завдають шкоди іміджу ЄС», – наголошує The Economist.
Минулого місяця групу з 20 українських журналістів запросили до Брюсселя на захід щодо інтеграції України з ЄС у Європейському парламенті. Але замість багаторазових віз терміном на один рік, за якими вони звернулися до консульства, і які є звичними для журналістів, вони отримали одноразові візи, терміном на два дні.
Протягом останніх років десятки українських журналістів та інтелектуалів як і багато інших, в тому числі студентів, мали проблеми з отриманням віз для в’їзду до ЄС.
«ЄС полегшує візовий режим з Україною та Молдовою. У рамках цього плану дій щодо візової лібералізації, ЄС спростив процес подачі заяви для певних груп, у тому числі журналістів, а число успішних заяв на отримання віз значно зросло. Тим не менш, все ще трапляються відхилення», – пише The Economist.
Проте, як зазначає видання, у той час, як безвізовий режим з ЄС залишається далекою перспективою, українці можуть в'їжджати до Росії та Білорусі без закордонного паспорта
Читайте також: Кафкіанські замки Шенгену. Європейська візова бюрократія на межі абсурду