The Economist: ЄС повинен “закрутити гвинти” Януковичу та його донецькій команді

4 Травня 2012, 14:04

«У певному сенсі Янукович використовує подібну тактику, що і його "самодержавний" сусід Аляксандр Лукашенка в Білорусі. Він загравав і з Росією, і з Європою в надії щось отримати від обох, але при цьому нічим серйозним їм не поступався. Він (Янукович – Ред.) хоче угоду про асоціацію і потребує підтримки Заходу для нового траншу МВФ цього літа. Якщо ж він не отримає жодного, то може повернутись до Москви, яка йому допоможе лише на неприємних умовах», – йдеться у статті.

На думку видання, теперішня ситуація та дії влади явно «не закінчаться добром для України».

«Невезучі Українці виявляються не тільки під владою хижого правителя, а й відрізаними від Європи. І це створює головний біль для Заходу. Існує побоювання, що Янукович може дозволити своїй країні потрапити під вплив Росії…Такий спад 20-річних зусиль Заходу зі зміцнення незалежної України є похмурою перспективою, але ЄС повинен дати Путіну зрозуміти, що це (створення Євразійського Союзу – Ред.) завдасть шкоди відносинам з Росією. Побоювання з приводу впливу Росії не повинно дозволити диктувати м’яку відповідь на авторитарні методи Януковича. Він схильний розглядати дружнє ставлення як слабкість. Замість цього ЄС повинен затягнути гвинти щодо президента та його ділових партнерів з Донецька, а також шукати шляхи, щоб дати надію простим українцям», – вважає видання.

The Economist зазначає, що найкращим початком для цього був би політичний бойкот на найвищому рівні.

«Крім того, ЄС повинен наполягати на чесних парламентських виборах в жовтні, відправивши якомога більшу кількість спостерігачів. Фінансові наглядачі мають застосовувати закони про відмивання грошей щодо великих сум, які пливуть з України до Австрії, Великої Британії, Кіпру та інших країн. Країни ЄС повинні відмовляти в наданні віз особам, які безпосередньо беруть участь у зловживанні владою. Але в той же час вони мають полегшити відвідування заходу українцями для навчання, туризму та торгівлі. І вони повинні зробити більше, щоб пояснити українцям потенційні вигоди від угоди про асоціацію. Сварка Заходу з Україною – це сварка з її президентом, а не народом», – відмітило видання.