The Economist: Є загроза, що економіка Туреччини поступово почне нагадувати російську

10 Лютого 2017, 10:05

Економіка Туреччини поступово може почати нагадувати російську, в якій за збереження шматка пирога доводиться платити політичною лояльністю. Про це пише британський тижневик The Economist.

За підрахунками видання, після спроби перевороту в Туреччині, яку пов’язують з діяльністю Фетхуллаха Ґюлена, уряд президента Реджепа Таїпа Ердогана конфіскував більш ніж 800 компаній загальною вартістю $10 млрд. Від літа в країні заарештовано близько 40 тис. осіб, зокрема бізнесменів: від будівельних магнатів до власників мереж крамниць.

Повідомляється, що влада заявляє, мовляв, власникам повернуть їхні фірми, якщо їх виправдають. Аналітики побоюються, що більшість компаній буде продано з молотка лоялістам Ердогана.

«Чистки призвели до непевності в усіх галузях економіки. Акції харчового гіганта Ülker різко впали після того, як провладний оглядач натякнув у колонці, що той може бути пов’язаний із рухом Ґюлена. Конгломерат Doğan спіткала схожа доля, коли поліція затримала кількох його директорів», – йдеться в матеріалі.

Старший економіст стамбульської брокерської компанії BC Partners Озґюр Алтуг вважає, що надзвичайний стан підриває віру в право власності й верховенство права.

Тижневик зазначає, що усе це створює тиск на економіку, вже ослаблену терактами, війною в Сирії та дедалі більшим корпоративним боргом.

«Невідомо, коли уряд виставить конфісковані фірми на аукціон. Існує загроза, що економіка Туреччини поступово почне нагадувати російську, в якій за збереження шматка пирога доводиться платити політичною лояльністю», – пише The Economist. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»