The Economist: Янукович зарив себе в глибоку яму, санкціонувавши арешт Тимошенко

12 Жовтня 2011, 16:28

Видання відзначає, що не в характері Віктора Януковича, було б просто відпустити його суперника Юлію Тимошенко та дати їй піти геть після тривалого суду. «З того часу як її ув’язнили в серпні, стало ясно, що шанси на звільнення Тимошенко були мізерними», – йдеться в статті.

Разом з тим, автор зазначає, що це не було би в характері України, якби вирок Тимошенко був би повністю ясний та остаточний. «В Україні немає нічого фіксованого, і вирок проти Тимошенко може стати лише новою главою цієї довгої саги», – зазначає автор.  

«Янукович зарив себе в глибоку яму, санкціонувавши арешт Тимошенко. З його боку було б раціональним намагатися вилізти з неї, випустивши Тимошенко. Проте, раціональна поведінка ніколи не була визначальною рисою українських політиків», – йдеться в статті.  

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.