«Ув’язнивши Тимошенко, Янукович перейшов межу, яка відділяла хаотичну та корумповану, проте все ж плюралістичну країну, якою була Україна, від клептократії путінського зразка, якою вона зараз стає…Тюремне ув’язнення Тимошенко зараз ставить під загрозу роки незграбного, але неухильного прогресу у напрямку до Європи», – зазначає видання.
The Economist відзначає, що Янукович можливо сподівався, що Україна є занадто важливою для Заходу і ризик її просування в обійми Росії був занадто високий, а тому Європа, за його розрахунками, мала б відреагувати не так сильно. Проте, Янукович не зрозумів, що таку відповідь заходу викликали не симпатії до Тимошенко, а його зловживання основною європейською цінністю – верховенством права. Тепер він має відповісти на вимоги Заходу, випустивши Тимошенко, вважає видання.
The Economist відзначає, що наближення України до ЄС є наразі вигіднішим для української політичної еліти, ніж союз з Росією. Крім створення зони вільної торгівлі з ЄС, Янукович та значна частина української еліти бажають від ЄС політичного визнання, безвізового режиму тощо. Тоді як союз з Росією може поставити під загрозу не тільки суверенітет України, а й контроль еліти над своїми власними активами.
«Пан Янукович вважає, що наближення України до Європи зробить йому місце в історії та дасть змогу спокутувати своє минуле», – пише The Economist.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.
З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський Союз, США, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.